Białe wino tylko dla kobiet?

Białe wino tylko dla kobiet?

No właśnie, zastanawialiście się dlaczego tak trudno spotkać mężczyznę z kieliszkiem białego wina w dłoni? Ja tak, dlatego zaczęłam rozmawiać z niektórymi panami na ten temat. Wnioski? Oni naprawdę się tego wstydzą. Uważają, że to typowo kobiecy trunek i facetowi nie przystoi. Czy tak jest naprawdę?

Białe wino jest równie szlachetnym trunkiem co wino czerwone, a jednak w społeczeństwie panuje błędne przekonanie, że to trunek gorszej klasy i mniej prestiżowy. A męski to już w ogóle nie jest.
Podejmuję się zatem zadania, by to zmienić i uzmysłowić mężczyznom, że równie dostojnie będą wyglądać z kieliszkiem wina białego w dłoni.

Dlaczego mężczyźni boją się białego wina?

Zarzut, jaki najczęściej kierują mężczyźni do białego wina to: delikatność i słabość. Mężczyzna, przyzwyczajony do mocnych trunków, uciekający od drinków, nie potrafi traktować białego wina jako równego czerwonemu. Wydaje mu się ono nijakie, babskie, mdłe i nieszlachetne.

Z białym winem jest trochę jak z kolorem różowym. Niby ładne i gustowne, ale do faceta nie pasuje. Tak przynajmniej się wielu wydaje. A jednak w różu zaczynają chodzić i panowie i to wcale nie ujmuje im męskości, a nawet dodaje charakteru. Mój mąż dostał kiedyś ode mnie piękną różową koszulę, której nie chciał założyć przez długi czas, mówiąc że to niemęski kolor. Do czasu, gdy koszulę założył na ślub kolegi (po wielu moich prośbach) i tam wzbudził zachwyt samego pana młodego. Potem założył ją jeszcze do pracy, gdzie spotkał się z wieloma komplementami, jakich do tej pory nie słyszał. Nagle zmienił całkowicie swoje postrzeganie różowego koloru. Zrozumiał, że to twarzowy kolor i na dodatek coraz modniejszy. Zaczął kupować różowe swetry i krawaty, a w te wakacje wzbogacił się nawet o różową koszulkę polo, którą bardzo chętnie nosił.
Wniosek z tego płynie jeden – trzeba się odważyć złamać stereotyp. Białe wino, choć wygląda niewinnie i delikatnie, tak naprawdę ma w sobie moc i konkretny smak. Na rynku przecież możemy spotkać wina białe wytrawne niezwykle intensywne, wręcz lekko pikantne w smaku, o wyrazistym jasnym słomkowym lub zielonkawym kolorze.
Zatem mężczyzno, spróbuj się przekonać. Pójdź do sklepu, wybierz białe wino (nie słodkie!), zwróć uwagę, by było wyraziste np. Sauvignon Blanc i wypij jedną lampkę. Żeby Ci było raźniej, zaproś na degustację kogoś jeszcze. Do białego wina zjedz pieczoną rybę w ziołach lub zaserwuj zwykłe serowe przekąski. Gwarantuję ci, że jeśli wybrałeś dobre wino, zostaniesz doceniony za dobry gust i rozeznanie. Może to będzie pierwszy krok, by zacząć zauważać męski pierwiastek w kieliszku białego wina…


Powiązane artykuły