Czym jest enoturystyka?

Czym jest enoturystyka?

Jakie są wymarzone wakacje Miłośników Wina? Oczywiście takie, by oprócz wypoczynku, móc także zaliczyć wycieczkę do winnicy! Enoturystyka, to dość nowa, ale świetnie rozwijająca się dziedzina turystyki.

Organizowane w jej zakresie wyjazdy albo skupiają się na odwiedzinach gospodarstw winnych, albo na imprezach z winem w roli głównej – degustacjach, prezentacjach win. Faktem jest, że zawsze podczas takich wakacji, jest okazja do zwiększenia swojej wiedzy o winie.

Wakacyjne wypady do miejsc związanych z winem, to świetna okazja do poznania nowych trunków, które przy okazji można oczywiście zakupić. Przebywanie w miejscu, gdzie powstaje wino, to dla każdego miłośnika wina prawdziwa gratka – winnice otoczone są unikalną atmosferą. Enoturystyka powiększa także wiedzę na temat łączenia wina z regionalnymi potrawami.

Pomysł na wycieczkę do miejsca, gdzie rodzi się wino, to nie tylko fajna opcja na dłuższe wakacje. Dzięki tanim liniom lotniczym, to świetny pomysł nawet na szybką, weekendową podróż, choćby do słonecznej Bułgarii.


Powiązane artykuły