Gadżety winiarskie

Gadżety winiarskie

Na rynku pojawiło się mnóstwo gadżetów, które kuszą miłośników wina swoją funkcjonalnością i praktycznością. Jeśli wino często Ci towarzyszy, warto zaopatrzyć się w kilka z tych gadżetów.

Korek z datownikiem – zaprojektowany z wysokiej jakości stali nierdzewnej i silikonu. Wyświetla dzień i miesiąc, w których wino zostało otwarte, co pomaga kontrolować jego świeżość. Łatwy do uchwycenia, dzięki czemu nie musimy obawiać się, że otwieranie przysporzy nam nie lada kłopotu. Konstrukcja jest ciężka i solidna, przez co nasze wino dłużej będzie nas cieszyło swoim smakiem.

Futerał na butelkę – futerałów takich jest niezmiernie wiele. Różnią się swoim kształtem, kolorem czy materiałem, z którego zostały wykonane. Większość z nich wyposażona jest w wygodny uchwyt do przenoszenia, co jest przydatne, kiedy wybieramy się do domu przyjaciół. Ponadto futerał taki wyposażony jest w tworzywo, utrzymujące wino w odpowiedniej temperaturze nawet przez dwie godziny.
Narzędzie do zdejmowania etykiet – idealne dla osób lubiących zbierać pamiątki po wypitych trunkach. Z łatwością usuwa etykiety z butelek, oddzielając papier od kleju, nie uszkadzając go przy tym. Oprócz tego niektóre narzędzia laminują etykietę, dzięki czemu możemy od razu dołączyć ją do swojej kolekcji.

Termometr – aby uzyskać wyśmienity smak, warto zmierzyć temperaturę wina. I znów do wyboru do koloru. Najnowsze termometry zawija się dookoła butelki, co ułatwia nalewanie. Są one bardzo mocne, dzięki czemu nie uszkodzą się podczas upadku. Z łatwością mieszczą się w szufladach czy na półkach, przez co będą zawsze pod ręką.

Znaczniki na kieliszki – dzięki nim już nigdy nie pomylą się kieliszki. Jest do idealne rozwiązanie podczas większych uroczystości, na których nie trudno o pomyłkę. Każdy z zakładanych na nóżkę kieliszka znaczków ma inny kształt i kolor.

Notesy - służą do opisywania win. Znajdują się w nich specjalne tabelki, w których umieszczamy nazwy alkoholi i oceniamy ich smak. Wyposażone są w specjalne naklejki, służące do oznaczania win.

Gadżety winiarskie, oprócz swojej funkcjonalności, cieszą oko każdego konesera. Są genialnym pomysłem na prezent, nie tylko dla wielbicieli winiarstwa.


Powiązane artykuły