Winny recykling

Winny recykling

Dobra wiadomość dla miłośników wina! Nie musicie wyrzucać pustych butelek ani korków, wystarczy trochę chęci, czasu i kreatywności, by wyczarować z nich coś niepowtarzalnego i bajecznego! Takie rozwiązanie ma same zalety: jeśli wino było prezentem, przemieniona butelka będzie jeszcze długo przypominać nam o przyjemnych chwilach z nią związanych. Poza tym niektóre butelki są tak ładne, że szkoda je wyrzucić lub pozwolić, by jedynie zbierały kurz, prawda?

Okazuje się, że mamy całkiem sporo możliwości winnego recyklingu! Z wielu korków możemy wyczarować matę łazienkową a nawet blat stolika. Wystarczy dopilnować, by korki były jednej długości i skleić je ze sobą uzyskując pożądaną formę. Ciekawym pomysłem jest także tablica do przywieszania zdjęć czy notatek – oczywiście korkowa ;-) Jedyne co trzeba zrobić, to kupić lub znaleźć w domowych pieleszach niepotrzebną ramę i wypełnić ją korkami. Taka tablica może służyć również jako wieszak na biżuterię. Jeśli organizujemy eleganckie spotkanie przy winie i pysznym jedzeniu w większym gronie, z korków możemy wykonać podstawki na karteczki z imieniem i nazwiskiem. Wykonanie jest banalnie proste, a przy tym niezwykle oryginalnie i efektowne. Wystarczy przeciąć korek na pół, tak by był stabilny i naciąć jego wypukłą część, by włożyć w niego bilecik. Ciekawym pomysłem będą też korki po winie w roli breloczka lub uchwytów do szuflad.

A co z butelkami? Pusta butelka po winie może służyć nam jako wazon. Jeśli jest ładna, wystarczy tylko zerwać etykietę. Jednak jeżeli chcemy stworzyć coś naprawdę wyjątkowego, możemy puścić wodze fantazji i pokusić się o np. oplecenie butelki kolorowym sznurkiem lub przyklejenie kilku do ściany i włożenia do nich świeżych kwiatów. Butelki po winie mogą stać się także świecznikami. Osoby uzdolnione plastycznie mogą spróbować swoich sił i namalować na szkle wybrany przez siebie obraz, przedmiot czy postać. Tak udekorowana butelka jest już ozdobą samą w sobie. Bardzo efektownym pomysłem wydaje się zrobienie z butelki lampy. Wystarczy zamontowanie żarówki i dopasowanie odpowiedniego klosza. Jeszcze prostszym rozwiązaniem jest ostrożne włożenie do butelki lampek choinkowych. Następnie musimy wywiercić w butelce niewielki otwór na przewód, który podłączamy do gniazdka. Proste, ale jakie efektowne!

Jak widać – możliwości jest mnóstwo! Potrzeba nam tylko pustych butelek i niepotrzebnych korków po winie, wyobraźni i odrobiny chęci. Nie pozostaje nic innego, jak zaopatrzyć się w kolejne butelki tego pysznego trunku i po wypiciu zawartości dać im drugie życie. Powodzenia!


Powiązane artykuły