Jak korki mogą ułatwić życie?

Jak korki mogą ułatwić życie?

Korki od butelek. To zwykle pozostaje nam po opróżnieniu butelki wina. Najczęściej traktujemy to jako odpady i wyrzucamy do śmieci. A gdyby tak spojrzeć na to z innej perspektywy i dostrzec w tym jakąś inspirację? Gdyby tak zmienić to wszystko w całkiem praktyczne rzeczy?

Korki dają nam największe pole do popisu. To bardzo sympatyczny przedmiot i może mieć naprawdę szerokie zastosowanie. Jakie są propozycje na praktyczne wykorzystanie korków z butelek?
Zacisk do otwartych opakowań – niepotrzebny korek rozcinamy wzdłuż do połowy i wsuwamy w to rozcięcie zagiętą końcówkę opakowania np. po chipsach, makaronie, przyprawach czy ciasteczkach. Korek spełni rolę szczelnego zamknięcia otwartego już opakowania i nie pozwoli, by coś się z niego wysypało czy utraciło swą świeżość.
Uchwyt do gorącej pokrywki – świetna recepta na nagrzewające się pokrywki od garnka, które trudno podnieść gołą ręką. By uniknąć poparzenia, należy wsunąć ściśle korki pod uchwyt (ucho) pokrywki. Powinny wystawać z obu stron. Dzięki temu stworzą dodatkowy uchwyt – wystarczy podnieść pokrywkę, obejmując palcami korki. Rączka pokrywki nie będzie nas parzyć.
Rozwiązanie dla plączących się słuchawek – z pewnością każdy z Was zna problem wiecznie splątanych słuchawek. Rzucone gdzieś w szufladę rzadko kiedy nadają się od razu do użytku. By zapobiec plątaniu się tych cienkich przewodów i dobrze przechowywać słuchawki, można użyć do tego korka. Wystarczy wkłuć końcówkę (wtyczkę) od słuchawek w dno korka a następnie owinąć przewodem korek dookoła. Taki system przechowywania uchroni słuchawki przed splątaniem i zniszczeniem.
Tablica korkowa – Problem z poniewierającymi się karteczkami, wizytówkami i ulotkami? Zrób sobie fajną tablicę korkową. Wystarczy wykorzystać drewnianą ramkę od zdjęcia i wypełnić ją korkami naklejonymi blisko siebie. Warto przeciąć korki wzdłuż na pół, by łatwiej było je przykleić.
Podstawka na wizytówkę – to rozwiązanie przyda się podczas niejednego przyjęcia. Jeśli chcemy określić miejsce naszym gościom, karteczki z imionami możemy włożyć w rozcięte wzdłuż korki. Korki powinny być również podcięte odrobinę na spodzie, by były bardziej stabilne.
Podkładka pod kubek – korek to świetny izolator. Wystarczy pociąć go w plastry i skleić bokami, by uzyskać fantastyczną podkładkę np. pod gorący garnek czy kubek z kawą. Dzięki takiej podkładce ochronimy stół przed odbarwieniem i odparzeniem a przy okazji wystrój stołu zyskuje niebanalny wygląd.
Brelok do kluczy – korki są świetną ozdobą przy kluczach. Bardzo prosto można wykonać z nich breloki. Wystarczy wkręcić w spód korka mały haczyk, doczepić do niego metalowe kółko i brelok gotowy. Naprawdę cieszy oko i... łatwo znaleźć w torebce.


Powiązane artykuły