Wino na...odchudzanie

Wino na...odchudzanie

Wino na prezent to wspaniały pomysł, szczególnie kiedy jesteśmy świadomi jego dobrego wpływu na ludzkie zdrowie. Nie ważne czy wolimy słodkie wino, czy też wino wytrawne i tak jest ono swoistego rodzaju eliksirem zdrowia i młodości. Co ciekawsze, dowiedziono, że wino jest doskonałym suplementem diety i wspomaga odchudzanie. Czerwone wino, wypijane oczywiście w rozsądnych ilościach, może pomóc nam dbać o figurę.

Ogólnie wiadomo jest, że alkohol pity w dużych ilościach ze względu na swoją kaloryczność przyczynia się do powstawania nadwagi. Okazuje się jednak, że istnieją alkoholowe trunki, które działają wręcz odwrotnie. Jak widać, wszystko stosowane z umiarem może wyjść na zdrowie. Skąd jednak takie właściwości w winie? Otóż wino dzięki zwiększeniu poziomu estrogenu przyśpiesza spalanie tkanki tłuszczowej. Większość z nas kojarzy, że ten żeński hormon odpowiada za nasze życie płciowe, ale nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że ma on również duży wpływ na metabolizm – reguluję gospodarkę tłuszczową organizmu.

Ponadto, na podstawie danych zdobytych dzięki przeprowadzonym eksperymentom stwierdzamy, że jesteśmy w stanie szybciej schudnąć wykonując serie ćwiczeń, do których wypijemy kieliszek wina, niż ćwicząc bez dodatku alkoholu.

Bułgarskie wino, wina francuskie, wina chilijskie... wszystkie są sprzymierzeńcami kobiet pragnących zrzucić zbędne kilogramy. Przeciwutleniacze zawarte w czerwonym winie zapobiegają odkładaniu się złogów cholesterolu w naczyniach krwionośnych. Na spadek wagi wpływają także pracujące wydajniej mięśnie, które powodują zwiększenie spalanej energii.

Oczywiście czerwone wino należy traktować jako dodatek do niskokalorycznej diety, który nie jest w stanie w pełni jej zastąpić, lecz może nieco przyspieszyć pozbycie się niechcianych kilogramów. Tak samo do efektywnego zrzucania wagi konieczna jest także aktywność fizyczna. Zarówno Bordeaux, Merlot, Chardonnay, jak i Cabernet mogą pomóc w walce z nadwagą, lecz należy pamiętać, że niezmiernie istotny, przy stosowaniu takich metod, jest umiar. Najlepsze efekty zawsze osiąga się dzięki ciężkiej pracy i poświęceniu, miło jest jednak ćwiczyć ze świadomością, że możemy pozwolić sobie na chwilę błogiej przyjemności.


Powiązane artykuły