Kosmetyki z winem

Kosmetyki z winem

Jak wiadomo, czerwone wino, pite w rozsądnych ilościach, wprost zbawiennie wpływa na nasze zdrowie. Ma działanie przeciwnowotworowe, przeciwmiażdżycowe i przeciwcukrzycowe. Doskonale wpływa także na naszą figurę. Po cenne składniki czerwonego wina, sięga także przemysł kosmetyczny.

Najbardziej cenione składniki wina to kwercetyna, resweratrol, katechina i epigallokatechina. Te związki flawonoidowe docenią szczególnie panie. Zawarty w skórce owoców resweratrol bardzo skutecznie wstrzymuje utlenianie cząsteczek – jest w tym lepszy niż witamina E! Hamuje także niebezpieczne reakcje wolnorodnikowe, stąd prosty wniosek, że to doskonałe antidotum na zmarszczki.

Do produkcji tych kosmetyków wykorzystuje się moszcz, wyciągi z winogron oraz wino w czystej postaci. Skóra po zabiegach z winnymi kosmetykami jest rozjaśniona, rozświetlona. Zmniejszają się zaczerwienienia, naczynia krwionośne zostają oczyszczone, krążenie pobudzone. Dzięki temu łatwiej pozbyć się z organizmu toksyn i nadmiaru wody. Jednocześnie skóra jest zregenerowana i ochroniona, a dzięki temu jest gładka, jędrna, nawilżona i bardzo ładnie pachnie… winoroślą oczywiście.


Powiązane artykuły