Kalorie w buletce

Kalorie w buletce

Kaloryczność wina, szczególnie czerwonego, często sprawia, że będąc na diecie, odmawiamy sobie lampki ulubionego trunku. Czy słusznie? Które wino ma najwięcej, a które najmniej kalorii?

Oczywiście najlepsze dla naszej figury będzie wino białe i czerwone wytrawne. Mają one około 80 kcal w jednym kieliszku. Białe półsłodkie to 90 kcal, czerwone półsłodkie o 2 kalorie więcej. Jak nie trudno się domyślić, najkaloryczniejsze jest wino słodkie. Białe ma 110 kcal, czerwone 115 kcal.

Jeśli dbamy o swoją sylwetkę i nie chcemy zaprzepaścić naszych wysiłków na siłowni, wybierzmy wina ze szczepów Riesling lub Muscat, a szczególnie unikajmy wzmacniane Porto i Sherry. Mniej kaloryczne są także Tokaje, Pinot Gringo, Pinot Blanc czy wina musujące. Do tych, na które trzeba uważać w czasie diety, zaliczyć możemy Chardonnay, Cabernet Sauvignion oraz Syrah i Pinot Noir.

Pamiętajmy też, że wino zwiększa wydzielanie w naszym organizmie estrogenu. Mało kto wie, ze ten hormon odpowiada także za regulację gospodarką tłuszczową. Do ciekawostek, które warto sprawdzić na własnej skórze, zaliczają się także wyniki badań, mówiące o tym, że szybciej chudniemy w czasie ćwiczeń, do których wypijemy kieliszek wina. Co więcej, czerwone wina mają w sobie dużo przeciwutleniaczy, które zapobiegają odkładaniu się złogów złego cholesterolu. Więc nie bójmy się wina w czasie diety.

Oczywiście we wszystkim trzeba zachować zdrowy rozsądek. Wino powinno być dodatkiem, pojawiającym się czasem w naszej diecie, wspomagając walkę z niechcianymi kilogramami. Głównie powinniśmy się jednak skupić na zdrowej, zbilansowanej diecie i aktywnym trybie życia.


Powiązane artykuły